LIFESTYLE Sztuka

Grzegorz Turnau zaprasza na ostatnie dni wystawy

Tylko do końca sierpnia obejrzeć można wystawę fotografii, które znalazły się w finale konkursu fotograficznego "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa". Przewodniczącym jury, które wybrało finałowe prace był Grzegorz

Data publikacji: 2016-08-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Grzegorz Turnau zaprasza na ostatnie dni wystawy
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Tylko do końca sierpnia obejrzeć można wystawę fotografii, które znalazły się w finale konkursu fotograficznego "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa". Przewodniczącym jury, które wybrało finałowe prace był Grzegorz Turnau.

Grzegorz Turnau zaprasza na ostatnie dni wystawy Sztuka, LIFESTYLE - Tylko do końca sierpnia obejrzeć można wystawę fotografii, które znalazły się w finale konkursu fotograficznego "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa". Przewodniczącym jury, które wybrało finałowe prace był Grzegorz Turnau.

Tylko do końca sierpnia obejrzeć można finałowe fotografie konkursu "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa".  Czterdziestu fotografików amatorów walczyło, by w jak najbardziej wyjątkowy sposób ukazać piękno jednej z dzielnic Krakowa. Przewodniczącym jury w konkursie był Grzegorz Turnau, który wręczył też nagrody wyróżnionym podczas wernisażu prac.

W konkursie fotograficznym „Stare Dębniki. Nowa Perspektywa” udział wzięło kilkudziesięciu uczestników, którzy udali się na teren inwestycji Park Avenue Apartments i sfotografowali otaczającą przestrzeń wedle własnego uznania.

Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody i ekskluzywne wczasy na portugalskiej wyspie Madera, na którą w dniu wczorajszym udał się zwycięzca konkursu Grzegorz Bukalski.

Jako pasjonat architektury i fotografii w jednym, nie zwlekałem zbyt długo z wzięciem udziału w konkursie "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa". Niemalże od razu ruszyłem w teren. Przygotowanie pięciu zgłoszeń zajęło mi w sumie trzy dni, jednak najlepsze warunki zastałem podczas ostatniego z moich wypadów – o wschodzie słońca. Jest to specyficzna pora, kiedy miękkie światło przedzierając się przez poranne, zamglone powietrze rysuje na powierzchni długie cienie tajemniczych obiektów. To właśnie wtedy wykonałem trzy fotografie wybrane później na wystawę pokonkursową. Wszystkich ciekawych zapraszam do obejrzenia finałowych prac w wielkim formacie na terenie inwestycji Park Avenue Apartments w Krakowie. Macie czas do końca sierpnia – mówi zwycięzca. 

Park Avenue Apartments to inwestycja niezwykła, stąd pomysł by stała się tematem konkursu fotograficznego. Jej związek z otoczeniem – sąsiedztwem Parku Dębnickiego – podkreśla zieleń ogrodowa starannie zaprojektowana przez architektów krajobrazu. Związek z naturą dopełnia mała architektura: ławki, dyskretne oświetlenie i plac zabaw. Modernizm wprowadził do architektury przejrzystość i funkcjonalność. Nadał obiektom elegancji i ponadczasowej formy. Właśnie po te wartości sięgnęli projektanci apartamentowców, nie poddając się przejściowym modom i chwilowym trendom. Modernistyczne wille Park Avenue Apartments wpisano w historyczny kontekst okolicy, kontynuując i rozwijając architektoniczne tradycje miejsca.

A to już wiesz?  Internetowa prawda czy fałsz?

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Grzegorz Turnau zaprasza na ostatnie dni wystawy Sztuka, LIFESTYLE - Tylko do końca sierpnia obejrzeć można wystawę fotografii, które znalazły się w finale konkursu fotograficznego "Stare Dębniki. Nowa Perspektywa". Przewodniczącym jury, które wybrało finałowe prace był Grzegorz Turnau.

Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy