LIFESTYLE Sztuka

Wystawa „Poziomy znaczeń” Marceliny Groń w Food Art Gallery

Dzieła młodej wrocławskiej artystki Marceliny Groń z nowego cyklu pod tytułem „Poziomy znaczeń” będzie można podziwiać od 1 września do 30 listopada w prywatnej galerii Food Art Gallery we

Data publikacji: 2015-08-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wystawa „Poziomy znaczeń” Marceliny Groń w Food Art Gallery
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Dzieła młodej wrocławskiej artystki Marceliny Groń z nowego cyklu pod tytułem „Poziomy znaczeń” będzie można podziwiać od 1 września do 30 listopada w prywatnej galerii Food Art Gallery we Wrocławiu.

Wystawa „Poziomy znaczeń” Marceliny Groń w Food Art Gallery Sztuka, LIFESTYLE - Dzieła młodej wrocławskiej artystki Marceliny Groń z nowego cyklu pod tytułem „Poziomy znaczeń” będzie można podziwiać od 1 września do 30 listopada w prywatnej galerii Food Art Gallery we Wrocławiu.

Marcelina Groń jest młodą, utalentowaną malarką wrocławskiego pochodzenia, której prace zdobywają uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzieła artystki z nowego cyklu pod tytułem „Poziomy znaczeń” będzie można podziwiać od 1 września do 30 listopada w prywatnej galerii Food Art Gallery we Wrocławiu. Obrazy mogą zainteresować zwłaszcza koneserów sztuki chcących powiększyć swoje kolekcje o prace młodych, polskich talentów.

 

Obrazy z cyklu „Poziomy znaczeń” przypominają wielobarwne kolaże, na których wzajemnie przenikają się poszczególne warstwy kolorów, znaków i postaci. Na płótnach można odnaleźć portrety, zarysy i sylwetki kobiet. Pojawiające się na obrazach symbole, w których można rozpoznać pismo arabskie, dają możliwość odnalezienia nowych znaczeń i dookreślają przedstawioną postać. Z pojawiającymi się twarzami i ciałami kobiet, na każdym z obrazów wyrażonymi odmienną postawą czy gestem, współgra zmieniający się charakter inskrypcji.

 

– Tworząc swoje obrazy pragnę, by ludzie odbierali je w sposób podświadomy. Chłonęli zawartość nie zdając sobie nawet sprawy z tego, kiedy moje emocje stają się ich własnymi i kiedy obrazy zaczynają opowiadać ich historie – mówi o swoich pracach sama artystka. – W tym celu nakładam poszczególne warstwy tekstu, mieszając fragmenty zaczerpnięte ze średniowiecznych kodeksów ze współczesną sztuką miejską, tworząc zapis bez jasno określonych słów, za to pełen znaczeń.

Opiekę kuratorską nad wystawą objęła Mira Skrudlik, koordynatorka polskich i międzynarodowych wydarzeń kulturalnych, Dyrektor Programowa instytucji kulturalnej Nowa Gazownia w Poznaniu. – W dziełach składających się na cykl „Poziomy znaczeń” znajdziemy nawiązania wizualne do odmiennych kierunków czy stylów – opowiada kuratorka o cyklu. – W jednym z obrazów odnajdziemy imitację średniowiecznych manuskryptów, inny przywodzi na myśl surrealistyczne marzenia i senne jawy. Z kolei kolejna praca przybliża się do sztuki street artu przez ogromne formaty płócien, dające złudzenie ściany pokrytej farbami, z mocną i wyrazistą kreską.

 

Nowe prace Marceliny Groń zostaną zaprezentowane w Food Art Gallery – prywatnej galerii sztuki współczesnej, w której obok obrazów sygnowanych przez uznanych twórców, pokazywane są także dzieła młodych, lokalnych artystów. Wiele z prezentowanych do tej pory prac trafiło do kolekcji prywatnych inwestorów. Wśród artystek, które dotychczas wystawiały tu swoje prace można wymienić XY Ankę Mierzejewską, Edytę Duduś, Agatę Kosmalę czy Justynę Pennards-Sycz.

 

Wystawa Marceliny Groń w Food Art Gallery potrwa od początku września do końca listopada. Galeria prowadzi sprzedaż prezentowanych prac.

 

Informacja biograficzna o artystce:

 

Marcelina Groń to młoda wrocławska artystka, która w 2014 obroniła dyplom na kierunku Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, studiowała również na mediolańskiej Accademia di Belle Arti di Brera. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Artystka zakwalifikowała się m.in. do elitarnej wystawy Ostrale'O15 w Dreźnie, jak również do reprezentowania naszego kraju na Biennale Młodej Sztuki Jeune Création Européenne 2015/17, jako jedna z 8 osób na terenie całej Polski. W swoich obrazach Marcelina Groń łączy elementy klasycznego malarstwa ze współczesną sztuką miejską.

 

Food Art Gallery

ul. Księcia Witolda 1

50-202 Wrocław

 

www.foodartgallery.pl

https://www.facebook.com/foodartgallery

 

OTWARTE: wt. – sob. 12:00 – 22:00 niedz. 12:00 – 20:00

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wystawa „Poziomy znaczeń” Marceliny Groń w Food Art Gallery Sztuka, LIFESTYLE - Dzieła młodej wrocławskiej artystki Marceliny Groń z nowego cyklu pod tytułem „Poziomy znaczeń” będzie można podziwiać od 1 września do 30 listopada w prywatnej galerii Food Art Gallery we Wrocławiu.

Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy