LIFESTYLE Sztuka

Wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Food Art Gallery

Elżbieta Terlikowska jest znaną wrocławską malarką oraz scenografką i kostiumologiem. Prace artystki z nowego cyklu pod tytułem „Con motivo” można oglądać od początku lutego w prywatnej galerii sztuki Food Art Gallery we

Data publikacji: 2016-02-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Food Art Gallery
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Elżbieta Terlikowska jest znaną wrocławską malarką oraz scenografką i kostiumologiem. Prace artystki z nowego cyklu pod tytułem „Con motivo” można oglądać od początku lutego w prywatnej galerii sztuki Food Art Gallery we Wrocławiu.

Wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Food Art Gallery Sztuka, LIFESTYLE - Elżbieta Terlikowska jest znaną wrocławską malarką oraz scenografką i kostiumologiem. Prace artystki z nowego cyklu pod tytułem „Con motivo” można oglądać od początku lutego w prywatnej galerii sztuki Food Art Gallery we Wrocławiu.

Elżbieta Terlikowska jest znaną wrocławską malarką oraz scenografką i kostiumologiem. Jej dzieła – zarówno obrazy, jak i kostiumy – zdobyły wiele prestiżowych nagród, w Polsce i za granicą. Prace artystki z nowego cyklu pod tytułem „Con motivo” można oglądać od początku lutego w prywatnej galerii sztuki Food Art Gallery we Wrocławiu.

 

Elżbieta Terlikowska, wśród przyjaciół znana jako Lalka, z pewnością jest jedną z najbardziej oryginalnych postaci wrocławskiego świata artystycznego. Zasłynęła głównie jako scenografka i kostiumolog. Podczas swojej współpracy z licznymi polskimi i zagranicznymi teatrami (m.in. w Strasbourgu, Berlinie, Rzymie czy Istambule) zrealizowała ponad sto projektów kostiumów i scenografii. Jednak teatr to nie jedyna fascynacja Lalki Terlikowskiej. Od licealnych lat jej pasją jest również malarstwo. Artystka nie lubi ograniczać swojej wyobraźni, a jej twórczości nie da się jednoznacznie przyporządkować do żadnego nurtu artystycznego. Niepowtarzalny styl Terlikowskiej można dostrzec w wyjątkowej dbałości o detal oraz mrocznym i tajemniczym klimacie tworzonych przez nią obrazów. W swoich pracach często przedstawia kobiece postacie, ozdobione licznymi ornamentami i drobiazgami znalezionymi na pchlim targu. W efekcie powstają intrygujące, wielowarstwowe kolaże.

 

Przy tworzeniu swoich licznych projektów – czy to teatralnych, czy malarskich – Terlikowską zadowala wyłącznie perfekcja. Nie dziwi zatem, że artystka zdobyła liczne nagrody. W 2014 roku otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – prestiżowe odznaczenie honorujące wybitne zasługi na polu kultury, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Lokalnie została doceniona Nagrodą Miasta Wrocławia za całokształt twórczości. Zdobyła również uznanie na szczeblu międzynarodowym. Jej kostium do dramatu „Stara kobieta wysiaduje” został uhonorowany prestiżową nagrodą Quadriennale w Pradze. Rangę tego wyróżnienia w środowisku teatralnym można porównać do filmowych Oscarów. Otrzymała również Nagrodę Dziennikarzy za najciekawszą ekspozycję malarską roku w Hannover. Jednak sama artystka nie prowadzi dokładnego spisu zdobytych nagród czy choćby zrealizowanych wystaw. Twierdzi bowiem, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

A to już wiesz?  14-19 października muzycznym świętem Maestro Rubinsteina w Łodzi

 

Od początku lutego goście Food Art Gallery mogą podziwiać prace Elżbiety Terlikowskiej z cyklu „Con motivo”. – To ogromna przyjemność, móc zaprezentować w Food Art Gallery prace tak niezwykłej i charyzmatycznej osobowości, jaką niewątpliwie jest pani Elżbieta – mówi Anna Gendaj, właścicielka Food Art Gallery. – Od początku istnienia naszej galerii pokazujemy gościom, że Wrocław ma artystycznie wiele do zaoferowania. Pani Elżbieta, której twórczość jest doceniana również za granicą, jest tego najlepszym dowodem. To osoba, która w każdy projekt artystyczny wkłada całą swoją duszę.

 

Nowe prace Elżbiety Terlikowskiej są prezentowane w Food Art Gallery – prywatnej galerii sztuki współczesnej, w której obok obrazów sygnowanych przez uznanych twórców, pokazywane są także dzieła młodych, lokalnych artystów. Wiele z prezentowanych do tej pory prac trafiło do kolekcji prywatnych inwestorów. Wśród artystek, które dotychczas wystawiały tu swoje prace można wymienić XY Ankę Mierzejewską, Justynę Pennards-Sycz czy Agatę Kosmalę.

 

Galeria prowadzi sprzedaż prezentowanych prac.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Food Art Gallery Sztuka, LIFESTYLE - Elżbieta Terlikowska jest znaną wrocławską malarką oraz scenografką i kostiumologiem. Prace artystki z nowego cyklu pod tytułem „Con motivo” można oglądać od początku lutego w prywatnej galerii sztuki Food Art Gallery we Wrocławiu.

Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy