LIFESTYLE Styl życia

Teddy Eddie – zabawny miś, który bawi, uczy i wychowuje

Kilkoro dzieci, sześcio- i siedmiolatków, z uśmiechem wchodzi do jednej z sal w szkole językowej. Doskonale wiedzą, że za chwilę z kolorowego pudełka wyskoczy sympatyczny miś. O kim mowa? To Teedy

Data publikacji: 2019-12-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Teddy Eddie – zabawny miś, który bawi, uczy i wychowuje
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Kilkoro dzieci, sześcio- i siedmiolatków, z uśmiechem wchodzi do jednej z sal w szkole językowej. Doskonale wiedzą, że za chwilę z kolorowego pudełka wyskoczy sympatyczny miś. O kim mowa? To Teedy Eddie.

Teddy Eddie – zabawny miś, który bawi, uczy i wychowuje Styl życia, LIFESTYLE - Kilkoro dzieci, sześcio- i siedmiolatków, z uśmiechem wchodzi do jednej z sal w szkole językowej. Doskonale wiedzą, że za chwilę z kolorowego pudełka wyskoczy sympatyczny miś. O kim mowa? To Teedy Eddie.

Kilkoro dzieci, sześcio- i siedmiolatków, z uśmiechem wchodzi do jednej z sal w szkole językowej. Doskonale wiedzą, że za chwilę z kolorowego pudełka wyskoczy sympatyczny miś. O kim mowa? To Teedy Eddie. Jest psotny i sypia w śmierdzącej skarpecie, ale to dla niego tysiące dzieci przychodzi na dodatkowe lekcje języka angielskiego.

Dzięki metodzie Teddy Eddie dziecko poznaje pierwsze 2 000 angielskich słów i jest gotowe na płynne przejście na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki.
Jestem telewizorem

Rodzice zadając dziecku pytanie: „Co było na angielskim?”, często słyszą w odpowiedzi: „Nic”. I nie ma co się temu dziwić!

– To dlatego, że maluchy nie do końca rozumieją, co to jest ten angielski. W ich pojęciu przychodzą po prostu do „cioci”, która na początku dziwnie mówiła… ale teraz da się ją zrozumieć – mówi żartobliwie Justyna Kuczyńska, lektorka w Homeschool, białostockiej szkoły językowej, która prowadzi zajęcia metodą Teddy Eddie.

Maluchy, które w klasie z niecierpliwością czekają na swego przyjaciela, za chwilę wspólnie zaśpiewają o nim piosenkę, oczywiście w języku angielskim. A potem usłyszą od prowadzącej zajęcia „cioci”:

– I am a TV!
– TV? – zdziwią się.
– Yes, sometimes I am a monster, sometimes I am a TV…

Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchają opowieści, a lektorka pokazuje im ilustracje. Wszystkiemu uważnie przygląda się Teddy Eddy.

Metoda, o której mowa, zawiera wyjątkowo duży zasób słów (wprowadzanych i ćwiczonych zawsze w zdaniach) oraz tekstów. Zajęcia wypełnia dziecięcy humor i bajkowa oprawa.

Dlaczego dzieci kochają misia i jego skarpetę?

Z wielu różnych powodów! Przede wszystkim maluchy uwielbiają wciągające lekcje, gadżety, ciekawe historyjki z dziecięcym poczuciem humoru…

– Nieporównywalną z żadnym innym programem metodę Teddy Eddie wyróżnia bogactwo językowe. Składa się na to mnóstwo opowiadań, tekstów, słuchowisk. Stwarza możliwość „zanurzenia się” w języku – dziecko przyswaja tyle, na ile jest gotowe. Dzieci nie siedzą sztywno w ławkach, nie są strofowane przez nauczyciela i, co najważniejsze, nie są oceniane – mówi Wojciech Kuczyński z Homeschool. – Teddy Eddie to najprościej mówiąc nauka w formie zabawy, która sprawdza się doskonale.

Rodzice, którzy zdecydują się na wysłanie dzieci na zajęcia Teddy Eddie otrzymują „Poradnik dla rodziców” oraz bieżącą informację na temat kursu w postaci lekcji otwartych, regularnych e-maili, spotkań z nauczycielami oraz rzetelnego systemu ewaluacji postępów dziecka. Ostatnie pięć minut każdych zajęć to czas poświęcony rodzicom.

– To bardzo ciekawy pomysł i nigdzie się z tym nie spotkałam. Na koniec mogę wejść i usłyszeć, czego nauczyło się moje dziecko, jakie nowe słowa usłyszało i, co najważniejsze, co powinno zrobić w domu – mówi jedna z mam. Jej córka już kolejny rok uczęszcza na zajęcia Teddy Eddie. – Ona uczy się, bawiąc i bardzo lubi chodzić na zajęcia. Już dawno zauważyłam, że nie ma oporów przed swobodnym wypowiadaniem się i jest zdecydowanie na wyższym poziomie niż jej rówieśnicy.

Starszy Miś Savvy Ed

Po tak pełnym przygód spotkaniu z Teddy Eddie dzieci w wieku 7-10 lat pracują ze starszym misiem Savvy Ed, który znacznie więcej wymaga, a jednocześnie bazuje na tym, czego nauczył Teddy Eddie.

– Nasi 10-letni absolwenci są gotowi do zdania najbardziej wymagającego egzaminu Cambridge University Young Learners English Flyers celująco! A wszystko dlatego, że dzieci uczą się słownictwa w kontekście zdań, tekstów, sytuacji, a nie jako serii pojedynczych słówek – mówi Wojciech Kuczyński. –Celem Homeschool jest doprowadzenie każdego kursanta do poziomu biegłości językowej C1* w najkrótszym możliwym czasie.

Dzieci po Teddy Eddie i Savvy Ed w wieku 10 lat przewyższają językowo dziecko, które od 3 roku życia takiego treningu nie miało i poziom C1 osiągną co najmniej o 2 lata wcześniej.

W Homeschool w Białymstoku jest jeszcze kilka wolnych miejsc w grupach Teedy Eddie. Wystarczy zadzwonić: 85 742 80 77 lub wypełnić formularz https://homeschool.pl/teddyeddie/

* “Osoba posługująca się językiem na tym poziomie potrafi zrozumieć wymagające, obszerne teksty dotyczące bardzo różnorodnych tematów. Czytając i słuchając potrafi zrozumieć nie tylko podstawowy komunikat, ale także podteksty, znaczenia ukryte i nastawienie autora tekstu. Potrafi wypowiadać się płynnie, szybko i swobodnie dobierając właściwe sformułowania. Skutecznie i swobodnie potrafi posługiwać się językiem w kontaktach towarzyskich i społecznych, edukacyjnych bądź zawodowych. Potrafi formułować przejrzyste, dobrze skonstruowane, szczegółowe wypowiedzi pisemne dotyczące szerokiego zakresu tematów posługując się regułami gramatycznymi oraz narzędziami językowymi służącymi organizacji wypowiedzi ustnej oraz pisemnej w sposób wskazujący na bardzo dobre opanowanie języka.”
(Common European Framework of Reference)

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Teddy Eddie – zabawny miś, który bawi, uczy i wychowuje Styl życia, LIFESTYLE - Kilkoro dzieci, sześcio- i siedmiolatków, z uśmiechem wchodzi do jednej z sal w szkole językowej. Doskonale wiedzą, że za chwilę z kolorowego pudełka wyskoczy sympatyczny miś. O kim mowa? To Teedy Eddie.

Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy