LIFESTYLE Sztuka

„Obraz Poruszony” – wystawa wykładowców ASP

„Obraz Poruszony” – wystawa wykładowców ASP
„Obraz Poruszony” - wystawa wykładowców

Data publikacji: 2017-02-28
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Obraz Poruszony” – wystawa wykładowców ASP
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

„Obraz Poruszony” – wystawa wykładowców ASP

„Obraz Poruszony” - wystawa wykładowców ASP Sztuka, LIFESTYLE - „Obraz Poruszony” - wystawa wykładowców ASP

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu kształci studentów w rożnych kierunkach artystycznych i projektowych. Będąca jej częścią Katedra Sztuki Mediów zajmuje się tworzeniem prac wideo, animacji i fotografii przy wykorzystaniu nowych technologii kreowania obrazu i dźwięku. Najciekawsze dzieła pracującej tam kadry nauczycieli będzie można zobaczyć od 16 marca w przestrzeniach hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw w ramach „Happy Art Hours”.

– Wystawa „Obraz Poruszony” jest przeglądem dorobku 17 pedagogów Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i stanowi wybór z ich szerokiej aktywności artystycznej – mówi Aga Jarząb z ASP, kurator wystawy. – Prezentowane prace wideo, animacje i fotografie ukazują różnorodność i wszechstronność tej jednostki dydaktycznej, co przekłada się na proces kształcenia kolejnych roczników artystów i projektantów – dodaje.

Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie w każdy czwartek od 16 marca do 27 kwietnia (w godz. 16.00-19:00) na 24 ekranach, przy których umieszczone zostaną opisy prac. Co dwa tygodnie uczestnicy spotkają się z ich autorami. Pedagodzy zinterpretują swoje dzieła, a także opowiedzą o inspiracjach. Dodatkowo w OVO Bar & Restaurant na uczestników czekać będą autorskie koktajle inspirowane sztuką Pabla Picassa i Salvadora Dalego oraz wina z miejsc pochodzenia znanych artystów takich jak: Leonardo da Vinci, Gustav Klimt, które idealnie komponują się z tapas przygotowanym specjalnie na tę okazję (25% zniżki przy zamówieniu koktajlu lub wina wraz z tapas).

– Częścią naszej wizji jest chęć aktywnego włączenia się w życie lokalnej społeczności. Nasz hotel, restauracja i patio, za sprawą wielu wydarzeń, tętnią życiem i przyciągają mieszkańców Wrocławia. Tym razem zapraszamy do oglądania wystawy zorganizowanej z naszymi sąsiadami, czyli Akademią Sztuk Pięknych. Już planujemy kolejne wspólne przedsięwzięcia – mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

A to już wiesz?  Czekolada o smaku czosnku, wyprawy polarne i KitKat w niebieskim opakowaniu

 

Specjalne oprowadzania po wystawie wraz z twórcami są planowane co dwa tygodnie:

16 marca
30 marca
13 kwietnia
27 kwietnia

 

Osoby oprowadzające:

prof. Marek Grzyb, prodziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów

ad. Jakub Jernajczyk z Pracowni Perswazji Medialnej

ad. Aga Jarząb z Pracowni Działań Intermedialnych

as. Rafał Warzecha z Pracowni Fotomediów

 

Hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw znajduje się przy ulicy Podwale 84 we Wrocławiu. 

doubletree.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Obraz Poruszony” - wystawa wykładowców ASP Sztuka, LIFESTYLE - „Obraz Poruszony” - wystawa wykładowców ASP

Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy