LIFESTYLE Styl życia

Jak wybrać alkohol na prezent?

Poszukując pomysłu na prezent, często rozważamy kupno alkoholu – to niezobowiązujący i elegancki prezent, którym przy możemy sprawić obdarowanemu sporo radości, zarówno komuś bliskiemu jak i np. klientowi czy

Data publikacji: 2018-12-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak wybrać alkohol na prezent?
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Poszukując pomysłu na prezent, często rozważamy kupno alkoholu – to niezobowiązujący i elegancki prezent, którym przy możemy sprawić obdarowanemu sporo radości, zarówno komuś bliskiemu jak i np. klientowi czy szefowi.

Jak wybrać alkohol na prezent? Styl życia, LIFESTYLE - Poszukując pomysłu na prezent, często rozważamy kupno alkoholu – to niezobowiązujący i elegancki prezent, którym przy możemy sprawić obdarowanemu sporo radości, zarówno komuś bliskiemu jak i np. klientowi czy szefowi.

Zakup do 100 złotych.

Przy budżecie do 100 zł o wyjątkowych trunkach raczej będziemy musieli zapomnieć. Warto więc rozważyć zakup dobrej jakości likieru, miodu pitnego czy nalewki – w połączeniu z piękną butelką, taki prezent na pewno ucieszy obdarowaną osobę. Relatywnie największy wybór w tej cenie znajdziemy w winach, przy czym jeśli wiemy, że prezent trafi do osoby, która posiada już jakąś wiedzę na temat win, wybierajmy te czerwone wytrawne, ze szczepów takich jak Merlot, Cabernet Sauvignon czy Malbec. Gdy nie mamy tej pewności, kierujmy się w stronę delikatniejszych win białych, podobnie wybierając uznane szczepy jak Sauvignon Blanc czy Chardonnay. Warto pamiętać również o wyśmienitych winach musujących, jak chociażby coraz częściej spotykane na naszych stołach prosecco.

Przy wspomnianym budżecie możemy zapomnieć o dobrych whisky typu single malt – jeśli nawet znajdziemy jakeś za niewielkie pieniądze – raczej omijajmy je szerokim łukiem. Warto za to przyjrzeć się całkiem sympatycznym już whisky blendowanym – dobrej jakości Chivas, Ballantines czy Johnnie Walker ze szkockich, coraz lepszy wybór z Irlandii czy ze Stanów Zjednoczonych. Oczywiście niezależnie od tego na jaki produkt się zdecydujemy, warto poszukać mniejszych, niezależnych importerów, u których znajdziemy coś wyjątkowego i innego od propozycji w supermarketach.

Zakup do 200 złotych.

Przy takiej puli środków możemy już nieco rozwinąć skrzydła, mamy wtedy dostęp do naprawdę ciekawych single maltów i zdecydowanej większości podstawowej oferty największych koncernów. Jeśli jednak ktoś jest fanem whisky, te wersje nie pozostaną raczej na długo w jego pamięci. Ciekawym wyjściem może być znalezienie wyjątkowej whisky blended – za te pieniądze znajdziemy już naprawdę dobrze postarzone, 15 – 18 letnie wypusty, możemy też przebierać w krajach pochodzenia – whisky z Belgii, Szwecji, a może Tajwanu czy Indii? Równie dobrze możemy też poszukać ciekawego bourbona typu single barrel.

A to już wiesz?  Odkryj przedwiośnie na stylowo

Zakup za 250 i więcej.

To już właściwe pieniądze dla właściwego trunku. Nie zrobimy takich prezentów dużo, ale na pewno zostaną zapamiętane. W kategorii single malt możemy już przebierać do woli i wybrać naprawdę unikatowe, ponad 20-letnie wypusty, które z pewnością ucieszą każdego smakosza whisky. W przypadku, gdy nasz budżet jest nieco większy, możemy też spojrzeć życzliwym okiem na single cask-i. Te butelki, pochodzące z jednej tylko beczki, występują zazwyczaj w kilkuset sztukach, a aromaty uzyskane w konkretnej beczce są nie do powtórzenia w żadnej innej. Tak wyjątkowy prezent na pewno ucieszy każdego fana whisky. Pamiętajmy też, że inwestując większe pieniądze warto skorzystać z porady specjalisty, który pomoże wybrać odpowiednią whisky.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak wybrać alkohol na prezent? Styl życia, LIFESTYLE - Poszukując pomysłu na prezent, często rozważamy kupno alkoholu – to niezobowiązujący i elegancki prezent, którym przy możemy sprawić obdarowanemu sporo radości, zarówno komuś bliskiemu jak i np. klientowi czy szefowi.

Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy