LIFESTYLE Sztuka

Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

Z okazji Nocy Muzeów w Warszawie Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Nowe wizerunki legendarnych artystów

Data publikacji: 2018-05-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE

Z okazji Nocy Muzeów w Warszawie Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Nowe wizerunki legendarnych artystów Żoliborza”.

Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie! Sztuka, LIFESTYLE - Z okazji Nocy Muzeów w Warszawie Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Nowe wizerunki legendarnych artystów Żoliborza”.

Fundacja Dom Development City Art ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników tegorocznej Nocy Muzeów (sobota, 19 maja) na Osiedle Żoliborz Artystyczny, przy Pl. Czesława Niemena, gdzie o godzinie 18.00 oraz 20.30 odbędą się niezwykłe wieczorne spacery, podczas których zgodnie z duchem Osiedla Żoliborz Artystyczny, zaprezentowane zostaną najnowsze dzieła sztuki, które powstały w hołdzie sławnym artystom związanym z warszawskim Żoliborzem. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia m.in.:

muralu poświęconego Jerzemu  Ficowskiemu autorstwa Piotra Młodożeńca,
neonu Krzysztofa Komedy wykonanego przez Rafała Dominika,
rzeźby inspirowanej postacią Kaliny Jędrusik wykonanej przez Maurycego Gomulickiego,
hiperrealistycznej instalacji Katarzyny Górnej odnoszącej się do dorobku literackiego Stanisława Dygata,
portretów Jerzego Kawalerowicza wykonanych przez Olgę Wolniak

oraz wielu innych dzieł umieszczonych w przestrzeni miejskiej Żoliborza Artystycznego.

Wydarzenie poprowadzi znana warszawska artystka Olga Wolniak wraz z Radosławem Bielińskim, prezesem Fundacji Dom Development City Art.

Żoliborz Artystyczny to unikalny w Polsce przykład osiedla mieszkaniowego, które jest jednocześnie swoistą galerią sztuki, dostępną dla mieszkańców oraz gości. Osiedle promuje swoich patronów oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach dzieła sztuki (murale, mozaiki, rzeźby, instalacje) nawiązujące do twórczości wybranych artystów. Osiedle Żoliborz Artystyczny zajmuję powierzchnię 10 ha, obejmuje osiem kolonii, z czego każda kolonia posiada swojego patrona. Docelowo na osiedlu powstało 13 budynków z około 1 650 lokalami.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie! Sztuka, LIFESTYLE - Z okazji Nocy Muzeów w Warszawie Fundacja Dom Development City Art zaprasza na wyjątkowe wydarzenie „Nowe wizerunki legendarnych artystów Żoliborza”.

Hashtagi: #Sztuka #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy