LIFESTYLE Styl życia

Co kobiety uwielbiają dostawać na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet nie jest ani reliktem z przeszłości, ani banalnym świętem. Większość z nas bardzo lubi 8 marca. Wciąż najchętniej wręczamy kobietom kwiaty, najczęściej róże, tulipany i

Data publikacji: 2019-03-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Co kobiety uwielbiają dostawać na Dzień Kobiet?
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Dzień Kobiet nie jest ani reliktem z przeszłości, ani banalnym świętem. Większość z nas bardzo lubi 8 marca. Wciąż najchętniej wręczamy kobietom kwiaty, najczęściej róże, tulipany i goździki.

Co kobiety uwielbiają dostawać na Dzień Kobiet? Styl życia, LIFESTYLE - Dzień Kobiet nie jest ani reliktem z przeszłości, ani banalnym świętem. Większość z nas bardzo lubi 8 marca. Wciąż najchętniej wręczamy kobietom kwiaty, najczęściej róże, tulipany i goździki.

Wśród najpopularniejszych podarków są też słodycze i biżuteria. Zdarza się, że prezentem jest nawet… pierścionek zaręczynowy.

 

Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w wielu państwach na większości kontynentów. Rumuni łączą Dzień Kobiet z Dniem Matki, a Włosi obsypują kobiety gałązkami akacji srebrzystej. Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był w Polsce 110 lat temu. W naszym kraju święto stało się popularne w czasach PRL-u. Mężczyźni obdarowywali kobiety goździkami i tulipanami, a nierzadko i rajstopami, które uchodziły wtedy za towar deficytowy. 

 

Jak się okazuje, zwyczaj wręczania kwiatów z okazji tego święta nie odszedł do lamusa razem z minioną epoką. To wciąż najlepszy prezent na Dzień Kobiet, który panie wręcz uwielbiają i chcą go dostawać. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej w marcu przez Agorę Bytom, w której zdecydowana większość osób powiedziała, że bardzo lubi obchodzić 8 marca (70 procent odpowiedzi), a najbardziej trafionym upominkiem są właśnie kwiaty (40%). Róże to oczywiście klasyka gatunku i zawsze pewny wybór. O tej porze roku piękne są tulipany i goździki, które przypomną dawne czasy, co wcale banałem nie będzie. W ostatnich dniach przepiękne bukiety można było wygrać w Agorze Bytom w konkursie „Poczta kwiatowa” – 8 marca zostaną dostarczone paniom pod wskazane adresy. Tych, którzy nie wygrali, zapraszamy do Bukieciarnii Renomme.

 

Wśród sprawdzonych prezentów na Dzień Kobiet ankietowane wymieniały również biżuterię, słodkości, kosmetyki i… nadal rajstopy. Kobiety docenią też wspólną kolację lub piknik. Zdarza się, że prezent jest naprawdę wyjątkowy. Jedna z ankietowanych bytomianek wspomniała… pierścionek zaręczynowy. – Przepytawszy mieszkańców Bytomia, dowiedzieliśmy się, że zdecydowana większość z nas obchodzi to miłe święto. Tylko dla niektórych Dzień Kobiet to relikt przeszłości (12%) lub chwyt marketingowy (4%). Wśród ulubionych prezentów bytomianie wymienili także perfumy i zaproszenie na koncert. Od lat, co nie dziwi, przodują jednak kwiaty – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

 

Mężczyźni z pewnością znajdą w Agorze Bytom prezentowe inspiracje. Oferta handlowa tej największej w mieście galerii składa się bowiem ze 130 sklepów oraz punktów usługowych.

 

Więcej na: www.agorabytom.pl

facebook.com/AgoraBytom

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Co kobiety uwielbiają dostawać na Dzień Kobiet? Styl życia, LIFESTYLE - Dzień Kobiet nie jest ani reliktem z przeszłości, ani banalnym świętem. Większość z nas bardzo lubi 8 marca. Wciąż najchętniej wręczamy kobietom kwiaty, najczęściej róże, tulipany i goździki.

Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy