LIFESTYLE Styl życia

Bajkowy świat sportów konnych widziany oczami Daniela Jaroszka: Projekt Tempo

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera bajkowego projektu Tempo, czyli osadzonego w świecie sportów konnych krótkometrażowego filmu oraz sesji zdjęciowej autorstwa Daniela

Data publikacji: 2018-10-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Bajkowy świat sportów konnych widziany oczami Daniela Jaroszka: Projekt Tempo
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera bajkowego projektu Tempo, czyli osadzonego w świecie sportów konnych krótkometrażowego filmu oraz sesji zdjęciowej autorstwa Daniela Jaroszka.

Bajkowy świat sportów konnych widziany oczami Daniela Jaroszka: Projekt Tempo Styl życia, LIFESTYLE - Wczoraj wieczorem odbyła się premiera bajkowego projektu Tempo, czyli osadzonego w świecie sportów konnych krótkometrażowego filmu oraz sesji zdjęciowej autorstwa Daniela Jaroszka.

Projekt Tempo to osadzony w świecie sportów konnych krótkometrażowy film oraz sesja zdjęciowa autorstwa Daniela Jaroszka. Motywem przewodnim produkcji jest prawdziwa, młodzieńcza przyjaźń oraz wspomnienia baśniowego, niezapomnianego lata. W rolach głównych wystąpiły aktorki: Helena Norowicz i Eliza Rycembel, a także zawodniczka polo Marianna Olbrych. Za realizację projektu odpowiedzialny jest dom produkcyjny Papaya Films.

Gra w polo i woltyżerka to sporty konne, które stały się inspiracją dla Daniela Jaroszka w stworzeniu pełnego magii materiału filmowego i zdjęciowego. Produkcja była realizowana na przełomie lipca i sierpnia w malowniczym Buksza Polo & Riding Club oraz w Folwarku Konnym Wiktorowo.

Fundamentem historii jest przyjaźń między dwoma dziewczynami z zupełnie różnych światów, które spotykają się podczas wakacji. Czas, który ze sobą spędzają zostaje w ich wspomnieniach na zawsze. To właśnie opowieść o tej niezwykłej przygodzie osadzonej gdzieś w zapomnianej stadninie, jest fabułą filmu, a także całego projektu, który poza ruchomym obrazem opowiedziany jest także za pomocą fotografii.

Magia czarno-białych kadrów

5-minutowy film Daniela Jaroszka, pełen jest klimatycznych, czarno-białych kadrów, za które odpowiada operator Maciek Ryter. Kostiumy stworzyła projektantka Kas Kryst, muzykę zaś skomponował Piotr Krygier – artysta i producent znany jako Duit. 

Głównymi bohaterkami filmu są Eliza Rycembel – młoda aktorka, która szturmem podbija rynek, oraz debiutująca na ekranie zawodniczka polo, Marianna Olbrych. W materiale możemy podziwiać również Helenę Norowicz – aktorkę teatralną i filmową, która występowała m.in. na deskach Teatru Studio, w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego i w „Zaćmie” Ryszarda Bugajskiego. Równolegle do zdjęć filmowych, Daniel Jaroszek realizował projekt fotograficzny, który stanowi dopełnienie i jednocześnie drugie spojrzenie na opowiadaną historię. Efekt tej pracy po raz pierwszy można było ujrzeć podczas wystawy zdjęć, mającej swoją premierę wczoraj, razem z pierwszą odsłoną filmu.

„Ten projekt jest dla mnie niezwykle ważny z kilku powodów. Po pierwsze, udowodniłem sam sobie, że można połączyć moje dwie pasje, czyli film i fotografię, w jedno. W taki sposób, że te dwie formy nawzajem się uzupełniają, stanowiąc nierozerwalną całość. Po drugie, był to bez wątpienia warsztatowo niezwykle wymagający projekt, który nauczył mnie zupełnie nowego podejścia do pracy. Uchwycenie ulotności lata oraz obrazu pięknej i prawdziwej przyjaźni stało się wręcz moją obsesją, która zawładnęła mną na kilka miesięcy. Po trzecie, zrealizowałem go z bliskimi dla mnie ludźmi, przez co czuję, że drzemie w nim niezwykła energia. Z tego jestem najbardziej dumny.” – powiedział Daniel Jaroszek, twórca projektu.

Produkcja projektu

Warto dodać, że Daniel Jaroszek to fotograf i uzdolniony reżyser, pracujący dotychczas m.in. dla takich marek jak Reebok, Orange, Lay’s czy Wyborowa. W 2018 roku, jako pierwszy fotograf w historii konkursu KTR, zdobył Koronę, czyli trzy miecze w kategorii fotografia – Złoto, Srebro i Brąz.

Projekt Tempo został w całości wyprodukowany przez dom produkcyjny Papaya Films, przy wsparciu: Panavision Polska, Daylight Studio, Xantus Studio, studio Głośno, studia graficznego Saisons, drukarni Manu Print Shop i Toru Wyścigów Konnych Służewiec.

Link do filmu oraz materiałów zdjęciowych:
https://papaya.rocks/pl/people/tempo-kazdy-pamieta-takie-lato

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Bajkowy świat sportów konnych widziany oczami Daniela Jaroszka: Projekt Tempo Styl życia, LIFESTYLE - Wczoraj wieczorem odbyła się premiera bajkowego projektu Tempo, czyli osadzonego w świecie sportów konnych krótkometrażowego filmu oraz sesji zdjęciowej autorstwa Daniela Jaroszka.

Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy