LIFESTYLE Styl życia

4 proste sposoby na eko szafę

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, wpływają na jakość naszego środowiska przez całe lata. Na szczęście mamy dla Was 4 proste, praktyczne nawyki, które może przyjąć każdy miłośnik mody, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę bez radykalnej zmiany stylu

Data publikacji: 2020-01-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 4 proste sposoby na eko szafę
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, wpływają na jakość naszego środowiska przez całe lata. Na szczęście mamy dla Was 4 proste, praktyczne nawyki, które może przyjąć każdy miłośnik mody, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę bez radykalnej zmiany stylu życia.

4 proste sposoby na eko szafę Styl życia, LIFESTYLE - Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, wpływają na jakość naszego środowiska przez całe lata. Na szczęście mamy dla Was 4 proste, praktyczne nawyki, które może przyjąć każdy miłośnik mody, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę bez radykalnej zmiany stylu życia.

Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, wpływają na jakość naszego środowiska przez całe lata – jest to szczególnie prawdziwe w kontekście naszego podejścia do mody i zakupów odzieżowych. Marki, które wspieramy, materiały, których szukamy oraz sposób, w jaki używamy i poddajemy recyklingowi naszą odzież, mają ogromne znaczenie! Na szczęście mamy dla Was 4 proste, praktyczne nawyki, które może przyjąć każdy miłośnik mody, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę bez radykalnej zmiany stylu życia.

 

Jakość, a nie ilość

Nadprodukcja ubrań to jeden z najpoważniejszych problemów, przed którymi staje współczesny przemysł odzieżowy, stając się tym samym jednym z największych trucicieli środowiska (po przemyśle petrochemicznymi). Jak możemy temu zaradzić? Kupując ubrania droższe, ale o zdecydowanie lepszej jakości. W ten sposób nie tylko zapewnisz sobie bardziej „wyrafinowaną” szafę, ale także zmniejszysz swój negatywny wpływ na Ziemię. W miarę możliwości unikaj więc nieprzemyślanych zakupów czy ulegania przelotnym trendom. Upewnij się, że każdy zakupiony fatałaszek ci się podoba i nada się do noszenia co najmniej przez kilka sezonów.

 

Z drugiej ręki…

Kiedyś synonim obciachu, dzisiaj jeden z wyznaczników indywidualnego, alternatywnego i odważnego stylu – stylizacje prosto z secondhandów! Ubrania z drugiej ręki to nie tylko oszczędność pieniędzy, to również możliwość ciągłej zabawy stylami, wprowadzanie w życie najnowszych modowych trendów czy szukanie swojego własnego look’u. Dodatkowo kupowanie ubrań z drugiego obiegu zmniejsza popyt na nową, masowo produkowaną odzież z sieciówek dając tym samym odpocząć Matce Naturze.

 

…w drugi obieg…

Nie nosisz? Sprzedaj, oddaj, ale nie wyrzucaj. Jeśli zawartość Twojej szafy wylewa się przy lekkim uchyleniu drzwi, a Ty sama nie wiesz, czy te sukienki na jej dnie były przez ciebie noszone w ciągu ubiegłych 12 miesięcy – to znak, że czas na wielkie wietrzenie! Jeśli dodatkowo chciałabyś zarobić na tych fatałaszkach kilka groszy – i nie narobić się przy ich fotografowaniu, opisywaniu, wysyłaniu i reklamowaniu – sprawdź ofertę „Sprzedaj na Remix” oferowaną przez internetowy secondhand remixshop.com. To świetny sposób na szybki zarobek, a do tego nie będziesz przykładała się do generowania kolejnych stert ubraniowych śmieci.

 

…i drugie życie

Jedną z podstawowych zasad eko stylu życia jest ponowne użycie, więc jeśli masz podstawowe zdolności krawieckie, chcesz spełnić się kreatywnie i masz odrobinę czasu, zastanów się nad możliwością przerobienia swoich starych fatałaszków w najnowsze krzyki mody. W internecie znajdziesz mnóstwo materiałów poradnikowych i inspiracji do rozpoczęcia krawieckiej przygody. Nie zapominajmy też o znanej nam wszystkim zasadzie – zrobione samemu, cieszy dużo bardziej!

 

Jeśli chcesz przyczynić się do poprawy jakości środowiska naturalnego, marzy Ci się zrównoważone podejście do zakupów i eko-szafa, ale nie wiesz, gdzie i jak zacząć, sprawdź ofertę internetowych sklepów typu outlet czy secondhand. Ich połączeniem jest, np. remixshop.com – sklep, w którym kupisz nie tylko używane, ale również nowe ubrania w outletowej jakości, wiele z nich wciąż z metkami. Ponadto w sprzedaży pojawiają się przedmioty wychodzące z salonów takich nazwisk jak Dries Van Noten, Armani, Givenchy, Michael Kors, John Galliano, Marc Jacobs, Oscar de la Renta, Issey Miyake czy Versace – jakość gwarantowana. Jeśli natomiast zechcesz odświeżyć szafę i dać swoim ubraniom drugie życie – w szybki i intuicyjny sposób możesz skorzystać z usługi „Sprzedaj na Remix”.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
4 proste sposoby na eko szafę Styl życia, LIFESTYLE - Decyzje, które podejmujemy każdego dnia, wpływają na jakość naszego środowiska przez całe lata. Na szczęście mamy dla Was 4 proste, praktyczne nawyki, które może przyjąć każdy miłośnik mody, aby wywrzeć pozytywny wpływ na planetę bez radykalnej zmiany stylu życia.

Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy